Kurumsal | HakkımızdaHikayemiz
Ankamedya'nın kuruluş hikayesi ve reklam sektörüne bakışı

Ankamedya 2015 yılının soğuk 1 Ocağında, şirin başkentimiz Ankara' da kurulmuş kreatif reklam ajansıdır. Reklam ajansı tabiri aklınızı karıştırmış olabilir, siz bu satırları okurken bizde Türkiye’deki reklam ajansları ne iş yapar diye Amerikan ve Rus menşeili arama motorlarına sorduk. Birinci sayfalarda karşımıza oyunculuk ajanslarından, organizasyon şirketlerine, matbaacılık sektöründen, haber sitelerine kadar uçsuz bucaksız arama sonuçları çıktı.
Daha farklı sonuçlarla karşılaşmamak için ikinci sayfalara tıklamaya cesaret edemedik.
Peki biz ne yapıyoruz;

Ankamedya’nın ana faaliyet alanı; kuruluş ve kişiye özel marka kimliği kazandırarak A’dan Z’ye tanıtım sürecinin yürütülmesi planlamaktadır. Ankamedya reklam verenlerine kurumsal ve marka kimliği oluşturulması, geliştirilmesi, kreatif sürecin yürütülmesi grafik tasarım, uygulama, medya planlama, medya satın alma, sosyal medya ve online hizmetleri aynı çatı altında sunmaktadır.

Nasıl Yapıyoruz?

Ankamedya klişelerin dışına çıkarak kuruluş veya kişiye özel hizmet hizmet vererek;

Önce kurumu tanır.
Mutfağı görmeden, sizi ve ürünlerinizi tanımadan işe başlamayız.

İhtiyaçları belirler.
Bilinirliğiniz için öncelikle ihtiyaçlarınız belirlenerek, son kullanıcıya en etkili mesajı, en doğru reklam mecrasında vermeyi amaçlarız.

Süreci planlar.
Firmanızla sonsuza dek, beraber yürüyeceğimiz düşüncesiyle hareket eder, reklama ayırdığınız bütçeyi en etkili şekilde kullanmanızı sağlarız. Önceliğimiz bizi hep iyi anmanızdır.

Tasarlar ve üretir.
Medya planlaması ve satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra, reklamlarınızı, internet sitelerinizi ve/veya kurumsal kimliğinizi tasarlayıp sizin ve/veya firmanızın sahnede ayakta alkışlanmasını sağlamayı hedefleriz.